,

Lotna Brygada Pomocy Psychologicznej

To są radosne dzieci na podwórku. Podwórko w Primorsku, miasteczku nad morzem Azowskim, to teren naszego pierwszego (rok 2018) projektu w tym mieście . Teraz dzieci i młodzież w całym obwodzie zaporskim żyją w warunkach, jakich wtedy nikt nie wyobrażał sobie w najczarniejszych snach.

 


Wraz z ukraińskimi doświadczonymi psychologami będziemy starać się zmniejszyć wojenno-okupacyjną traumę najmłodszych. Projekt pod nazwą p „Lotna Brygada Pomocy Psychologicznej (LBPP). Wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży na terenach okupowanych obwodu zaporoskiego”, finansowany jest w ramach Programu „Wspieramy Ukrainę”, utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.
Bohaterami tego przedsięwzięcia są osoby pracujące w czasie pokoju z młodzieżą. Dziś są to pedagodzy zwolnieni z pracy przez administrację współpracującą a okupantami, ale wciąż czujące odpowiedzialność za dzieci i młodzież.
O nich i o naszej organizacji partnerskiej na okupowanych terenach nie będziemy pisać, dla ich bezpieczeństwa. Napiszemy po wyzwoleniu tych terenów.

 


Opublikowano

w

,

przez

Tagi: